- Publishers
- Dupuis
- series: Paul Panter
Stripboek series : Paul Panter
Integraal 1: Het Dodenmeer
Het dodenmeer is een mythisch album uit de Frans-Belgische stripgeschiedenis. Het verscheen voor het eerst in 1957 bij uitgeverij Dupuis, een jaar later volgde de Nederlandse vertaling. De laatste heruitgave dateert al van 1978 in Dupuis’ collectie Jeugdzonden.
Maurice Tillieux (1921-1978) was de man achter Guus Slim, Baard en Kale en vele andere detectives. Weinig bekend is dat hij als scenarist ook mee aan de wieg stond van reeksen als
Yoko Tsuno en Natasja. In deze Paul Panter zit alles wat Tillieux zo groot maakte: een machtige sfeerzetting, humoristische enscenering en gelaagde personages. Zestig jaar na de eerste verschijning is Het dodenmeer een uniek album in de carrière van Maurice Tillieux. Een vergeten meesterwerk van een van de allergrootsten uit de stripwereld. Deze prachtige
facsimile bevat niet alleen een uitgebreid achtergronddossier, maar ook de eerste acht platen van het nooit voltooide verhaal Les camions du diable, die nu voor het eerst in het Nederlands verschijnen.